Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin

IMDB PUANI 8.7

Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story mangaka Nobuhiro Watsuki tarafından oluşturulmuş bir manga ve anime serisidir. Hikâye Japonya’nın Meiji Restorasyonu döneminde geçer. Orijinal başlık DVDler’de korunmasına rağmen, OVAlar’ının İngilizce sürümleri ve filmi Samurai X adıyla yayınlanmıştır. Dizi, bir zamanlar Hitokiri Battōsai ("Battōjutsu ustası katil") olarak bilinen Himura Kenshin’in bir daha asla adam öldürmemeye yemin etmesinin ardından başlayan hikâyesini anlatır.

Manga orijinal olarak Şūeişa’nın Haftalık Shounen Jump dergisinde 2 Eylül 1994’ten 4 Kasım 1999’a kadar yayınlandı ve 28 tankoubon cildi ile tamamlandı. Manganın Amerika Birleşik Devletlerin’de yayınlanması VIZ Media ile sağlandı. Rurouni Kenshin, bazı İngilizce yayınlarında "Rurouni"nin kaba bir çevirisi olarak "Gezen Samuray" şeklinde adlandırıldı.

 

Yazar Kaoru Şizuka, resmi bir Rurouni Kenshin romanını Ay Dünyasına Seyahat olarak başlıklandırdı. Roman VIZ Media tarafından çevrildi ve Birleşik Devletler’e ve Kanada’ya dağıtıldı.

Hikâye Kenshin’in Tokyo’da Kaoru ile karşılaşması ile başlar. Kaoru, Battousai olduğunu iddia eden bir adamın izini sürmektedir ve ilk başta Kenshin’in o olduğuna inanır fakat Kenshin’in sakarlığını ve sakabatōsunu ("ters ucu keskin kılıç") gördükten sonra onun, efsanevi katil olmasına ihtimal olmadığına karar verir. Asıl hainin cezalandırıldıktan sonra intikam arayan eski bir Kamiya dojo öğrencisi olduğu anlaşılır. Kaoru, sahte Battousai tarafından yakalanır fakat bu esnada Kenshin ortaya çıkar, gerçek Battousai’nin o olduğu anlaşılır ve sahtesini ve çetesini, hiç kimseyi öldürmeden yener. Kenshin, "Hiten Mitsurugi-Ryu" olarak bilinen eski ve güçlü bir kılıç tekniği kullanmaktadır. Dojoda kalması önerildiğinde Kenshin, geçici olarak rurouni (Jap: avare(gezgin)) olmayı bırakmaya ve dojoda kalmaya karar verir.

Dizi için henüz oyuncuları eklenmemiş.
Dizi için fotoğraf eklenmemiş.
Üyeler tarafından henüz tartışma başlığı açılmamış.
Yeni Tartışma Konusu Aç